خانه / اخبار سایت های خبری / گردهمایی روسای مراکز مشاوره دانشگاه‌ها برگزار می‌شود

گردهمایی روسای مراکز مشاوره دانشگاه‌ها برگزار می‌شود


به ميزباني دانشگاه شريف؛


گردهمایی روسای مراکز مشاوره دانشگاه‌ها برگزار می‌شود

به گزارش ایسنا، دکتر حمید یعقوبی مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان با اعلام این خبر، اظهار داشت: گردهمایی روسای مراکز مشاوره دانشگاه‌ها در ابتدای سال تحصیلی جدید و به منظور ارائه و تبیین سیاست‌ها و برنامه‌های جدید مرکز مشاوره و همفکری پیرامون آنها تشکیل می‌شود.

وی به اجرای طرح کارنامه سلامت دانشجویان در دانشگاه‌های تحت نظارت وزارت علوم اشاره کرد و گفت: این طرح سال گذشته برای دانشجویان ورودی جدید دوره‌های روزانه مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اجرا شد، اما امسال دانشجویان ورودی جدید دوره‌های روزانه و شبانه تمام مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را پوشش خواهد داد.

یعقوبی با بیان اینکه پیش نویس طرح تشکیل شورای استانی مراکز مشاوره دانشگاه‌ها نوشته شده است، گفت: در صورت تصویب نهایی در گردهمایی مراکز مشاوره دانشگاه‌ها، این طرح برای اجرا به دانشگاه‌های سراسرکشور ابلاغ خواهد شد.

وی افزود: افزایش تعداد واحدهای دانشگاهی اعم از دولتی، علمی کاربردی، پیام نور، فنی و حرفه‌ای و فرهنگیان در استان‌های مختلف که اغلب آنها هم مرکز مشاوره دانشگاهی دارند، ایجاب می‌کند که شورایی به منظور هم اندیشی، هم افزایی و به اشتراک گذاشتن تجربیات مراکز مشاوره دانشگاهی در هر استان راه‌اندازی شود.

وی از ارائه نسخه نهایی نرم افزار مشاوره دانشجویی تا چهار ماه آینده به دانشگاه‌ها خبر داد وگفت: بحث مکانیزاسیون خدمات و فعالیت های مراکز مشاوره دانشگاه ها از مدت ها قبل در دفتر مشاوره و سلامت دانشجویان مطرح شده و نرم افزار آن در دست تهیه است.

مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان افزود: نسخه اولیه نرم افزار مشاوره دانشجویی در گردهمایی آتی مراکز مشاوره دانشگاه‌ها به منظور بررسی و انجام اصلاحات احتمالی ارائه می‌شود.

وی هم‌اندیشی به منظور بازنگری در برگزاری سمینار بهداشت روانی دانشجویان را از جمله مقوله‌های مورد بحث در گردهمایی مراکز مشاوره دانشگاه‌ها عنوان کرد و گفت: تاکنون شش دوره سمینار بهداشت روانی دانشجویان را برگزار کرده‌ایم که حاضران در گردهمایی مراکز مشاوره درباره شیوه برگزاری، محتوا و چارچوب هفتمین سمینار که به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌شود به تبادل نظر خواهند پرداخت.

مدیرکل دفتر مشاوره و بهداشت سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: با توجه به رویکرد جدید دانشگاه‌های بزرگ دنیا مبنی بر تربیت دانشجویان کارآفرین، مراکز مشاوره دانشگاهی ما نیز باید آمادگی لازم را برای ارائه آموزش‌ها و مشاوره‌های دانشجویی در این زمینه کسب کنند تا دانشجویان را در مسیر اشتغال و کارآفرینی قرار دهند.

پایگاه جامع علوم اطلاعات : منبع خبر

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

کد امنیتی را وارد نمایید: *

theme