واگذاری تلفن ثابت و اینترنت به شهر جدید پرند/ پیاده سازی نسل جدید خدمات مخابراتی


به گزارش خبرنگار مهر، مراسم افتتاح پروژه های مخابراتی شهر جدید پرند و مسکن مهر این شهرستان صبح امروز با حضور مسئولان شرکت مخابرات ایران، مخابرات تهران، استاندار تهران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.


بر اساس این طرح توسعه ای امکانات مخابراتی در 7 فاز برای 122 هزار واحد مسکن مهر در دستور کار قرار گرفت که این پروژه شامل 140 هزار پورت تلفن ثابت و 45 هزار پورت ADSL خواهد بود.


واگذاری تلفن ثابت در این شهر از امروز آغاز شد و متقاضیان اینترنت پرسرعت نیز از دو هفته دیگر می توانند این سرویس را دریافت کنند.


در این پروژه نسل جدید شبکه مخابراتی (NGN) نصب شده که قابلیت ارائه خدمات دیتا را بر روی خطوط تلفن ثابت برای مشترکان فراهم می کند. تجهیزات این پروژه قابل ارتقاء به سرویس های جدید شبکه های مخابراتی خواهد بود و قرار است سرویس های IP مدیا نیز بر روی این خطوط عرضه شود.


سرمایه گذاری صورت گرفته در این پروژه حدود 42 میلیارد تومان برآورد می شود.


در این مراسم مظفر پوررنجبر مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با تاکید بر اینکه باید به سمت یکپارچگی سرویس های مخابراتی حرکت کنیم از عوامل تصمیم گیر کشور خواست که مشوق مخابرات باشند و دست و پای مخابرات را نبندند.


وی از برنامه های مخابرات ایران برای سرمایه گذاری پنج هزار میلیارد تومانی در این حوزه تا دو سال آینده خبر داد و گفت: در این بازه زمانی کل شبکه مخابرات IP بیس خواهد شد.


پوررنجبر با بیان اینکه 500 هزار تا یک میلیون نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در مخابرات مشغول بکار هستند، گفت: قدم های توسعه ای بسیاری برای حل منابع مالی، تخصصی و فناوری انجام شده که نیازمند درک متقابل از سوی مسئولان است تا سرمایه گذاری این بنگاه اقتصادی با ضرر همراه نباشد.


به گفته وی بازار در گردش مخابرات یک بازار 40 تا 50 میلیارد تومانی است که با توجه به شرایط موجود تنها 12 میلیارد تومان آن محقق شده است.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-دانش و فناوری

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.