تعدد آزمون‌ها استرس داوطلبان را کاهش می‌دهد


وزير علوم در ديدار با سرپرست دانشگاه آزاد:


تعدد آزمون‌ها استرس داوطلبان را کاهش می‌دهد





به گزارش خبرگزاری مهر، حمید میرزاده به همراه چند تن از معاونان خود با رضا فرجی دانا دیدار کرد. در این دیدار که جعفر توفیقی مشاور عالی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و میلی منفرد معاون آموزشی نیز حضور داشتند راه‌های همکاری هر چه بیشتر دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای اعتلای آموزش عالی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

میرزاده در این جلسه، همکاری با دولت تدبیر و امید را از سیاست‌های راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی برشمرد و گفت: همکاری دانشگاه آزاد با وزارت علوم در موفقیت آموزش عالی اعم از دولتی و غیردولتی بسیار ضروری است.

وی با تأکید بر همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با وزارت علوم در چارچوب اهداف ملی، اظهار داشت: نتیجه همکاری این دو ارگان توسعه آموزش عالی کشور را در پی خواهد داشت و موفقیت دانشگاه آزاد اسلامی را موفقیت وزارت علوم می دانیم.

میرزاده درباره برگزاری آزمون مستقل در دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی مقید به اجرای قانون است و مصوبات کارگروه متشکل از وزارت علوم، بهداشت، آموزش و پرورش و دانشگاه آزاد اسلامی را ملاک عمل در پذیرش دانشجو می داند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی، تأکید کرد: قانون سنجش و پذیرش دانشجو نیاز به اصلاح دارد چرا که رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این قانون به عنوان ناظر و بدون حق رأی است که این ظلم به جایگاه موثر و بسیار مهم دانشگاه آزاد اسلامی در آموزش عالی کشور است.

در ادامه این جلسه، فرجی دانا با بیان اینکه باید استرس و نگرانی را از داوطلبان کنکور دور کنیم، گفت: تعدد آزمون به رفع استرس داوطلبان کمک شایانی می کند.

همچنین جعفر میلی منفرد با تأکید بر گسترش همکاریهای دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با اشاره به موارد مطرح شده از سوی معاون آموزشی، پژوهشی و رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: باید به وزارت علوم فرصتی داده شود تا موضوع پذیرش دانشجو در پردیس های علوم و تحقیقات و سایر واحدها بررسی نهایی صورت گیرد تا ایرادی در اطلاع رسانی و چاپ دفترچه آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به وجود نیاید.

در ادامه این دیدار معاونان آموزشی، پژوهشی و رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به ارائه موضوعاتی همچون رفع موانع رشته های مصوب پردیس های علوم و تحقیقات حسب توافق سال 1391 برای پذیرش دانشجو در سالهای 91 و 92 و ادامه آن در سال 1393 به اندازه پذیرش سال 1390، اجازه تحصیل همزمان در دو رشته تحصیلی به دانشجویان، ایجاد مزیت برای اعضای هیات علمی دانشگاه های دولتی در ارتقاء آنها از محل همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی از جمله چاپ کتاب، مقاله، راهنمایی و مشاوره پایان نامه ها پرداختند.

همچنین اعطای امتیاز و مجوز به دانشگاه آزاد اسلامی جهت ارزیابی، رتبه بندی و ثبت اختراعات با راه اندازی کمیته های تخصصی مشابه سازمان پژوهش های علمی و صنعتی، موافقت جهت راه اندازی کمیسیون نشریات مستقل دانشگاه آزاد اسلامی و پذیرش مصوبات این کمیسیون بدون محدودیت و حذف بروکراسی طرح مجدد در کارگروه های وزارت علوم و یا کمیسیون نشریات، رفع تبعیض به منظور در نظر گرفتن رتبه علمی اساتید دانشگاه آزاد اسلامی برای پرداخت حق الزحمه در دانشگاه دولتی که در تدریس و یا راهنمایی پایان نامه ها با دانشگاه های دولتی همکاری می کنند از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود.

اعطای مجوز برای راه اندازی هیات ممیزه مستقل برای واحدهای جامع دانشگاه آزاد اسلامی مشابه دانشگاه دولتی مادر، راه اندازی و جذب دانشجوی دکتری پژوهش محور در دانشگاه آزاد اسلامی، رفع مشکلات مالی تأمین بودجه غذای دانشجویان و وام دانشجویی، حذف کنکور برخی از رشته های کارشناسی ارشد و راه اندازی شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری با حمایت وزارت علوم از مواردی بود که در این جلسه مطرح شد.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:همشهری آنلاین-آموزش

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*