سومین سری افسانه‌ای بوگاتی ویرون با قیمت 2,090,000 یورو


 


 

 

توجه: برای مشاهده تصاویر در ابعاد بزرگ کافی است علامت مربع (Maximize) را در گوشه پایین- راست منوی گزارش تصویری کلیک کنید.

سولماز گرئی: نمایشگاه بین‌المللی خودروی دوبی 2013 میزبان زیبای آبی رنگ بوگاتی بود. این مدل افسانه‌ای که مانند دیگر خودرو‌های گروه «افسانه‌های بوگاتی» بر پایه مدل 16.4 گرند اسپورت Vitesse ویرون ساخته شده، Meo Costantini نام گرفته است.

مئو کنستانتینی یکی از دوستان بسیار نزدیک بنیان‌گذار کمپانی، اتوره بوگاتی و هم‌چنین رئیس تیم مسابقات اتومبیل‌رانی بوگاتی بود. او که راننده بسیار قهاری بود، عناوین قهرمانی متعددی را به خود اختصاص داده بود. بوگاتی تایپ 35 که یکی از موفق‌ترین خودرو‌های مسابقه‌ای همه دوران‌هاست به همراه مئو دو بار عنوان قهرمانی تارگا فلوریو را کسب کرد.

موتور 16.4 گرند اسپورت ویتس 8 لیتری، 16 سیلندر و W شکل است و گشتاوری بی‌نظیر 1500 نیوتن متر و توان 1200 اسب‌بخار را در دور موتور 3000 تا 5000 دور در دقیقه تولید کرده و زمان 2.6 ثانیه را برای شتاب‌گیری صفر تا صد کیلومتر بر ساعت مئو رقم می‌زند. این خودرو با سقف باز به بیشینه سرعت 408.84 کیلومتر بر ساعت (113.57 متر بر ثانیه) دست یافته و این بدان معنی است که مئو سریع‌ترین رودستر تولیدی است که تا به حال ساخته شده است.

بدنه ویتس در درجه اول از فیبرکربن ساخته شده اما گلگیر‌ها، درها، قسمت‌های درونی درها و گوشه‌های سپر جلو از آلومینیوم ساخته شده‌اند. رنگ آبی قسمت‌های فیبرکربنی مسابقات اتومبیل‌رانی کلاسیک فرانسه و هم چنین مدل تایپ 35 را تداعی می‌کند. رنگ بخش‌های دیگر به طور ویژه برای این مدل ساخته شده است. بخش‌های آلومینیومی با دست جلا داده شده و با لاک شفاف پوشش داده شده به طوری که این قسمت‌ها بدون رنگ و به صورت اولیه قابل رویت هستند. بوگاتی نخستین کمپانی تولیدکننده‌ای است که بدنه‌های آلومینیومی جلا داده شده را با پوشش شفاف به نمایش می‌گذارد.

از دیگر ویژگی‌های خاص این خودرو می‌توان به دو رنگ بودن بسیاری از بخش‌های یک تکه آن اشاره کرد. این امر مستلزم مهارت بالایی است؛ به خصوص در نحوه رنگ‌آمیزی بالچه عقب که پوشش شفاف و رنگ آبی هر دو در آن به چشم می‌خورد. از نکات جالب دیگر تصویر پیست مسابقه‌ای است که زیر این بالچه کشیده شده است. این تصویر همان مسیری است که مئو کستانتینی با پشت سر گذاشتن آن قهرمان تارگافلوریو شد. هم چنین امضای این راننده برجسته به وسیله لیزر روی باک سوخت آلومینیومی حک شده است.

درون کابین به طور یکپارچه در چرم مرغوب پیچیده شده است. سقف، زیراندازها، قسمت‌های مرکزی صندلی‌ها و بعضی بخش‌های دیگر به رنگ کنیاکی درآمده‌اند. در مقابل بخش‌های دیگری از قبیل کوسن‌ها، کنسول مرکزی، پنل‌های در، پنل داشبورد و فرمان آبی رنگ هستند. دوخت‌های ظریف با رنگ آبی روشن ترکیب چشم‌نوازی به وجود آورده‌اند.

هر چند در مئو شاهد ویژگی‌های مشترکی با دیگر مدل‌های گروه «افسانه‌های بوگاتی» هستیم؛ مانند نقش و نگارهای روی کنسول مرکزی یا استفاده از فیل معروف بوگاتی با لوگوی Legend؛ اما نام مئو کستانتینی و تصویر کلی پیست تارگافلوریو در جای‌جای این خودرو دیده می‌شود. ادای احترام به کستانتینی حتی در پنل‌های در و نقوش حک شده روی آن‌ها مشخص است. 

قیمت پایه بوگاتی ویرون مئو 2.09 میلیون یورو است (بدون در نظر گرفتن مالیات و هزینه حمل و نقل) و مانند دیگر خودرو‌های این گروه از این مدل تنها سه دستگاه تولید می‌شود.

5353


پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:خبرآنلاین-دانش

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*