گردهمایی بزرگ هیئتهای دانشجویی استانهای کشور در روز هشتم محرم


به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام طاهری – مدیر برنامه ریزی تشکلها و هماهنگی فعالیتهای قرآنی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاهها، گفت: در روز سه شنبه 8 محرم هیئت های دانشجویی در هر استان گردهمایی بزرگ معنوی را در یکی از دانشگاههای استان با حضور همه استادان و دانشجویان برگزار می کنند.


وی ادامه داد: بیش از 500 هیئت دانشجویی در دانشگاه ها فعالند و برنامه های ویژه ای را برای این ایام در حال برگزاری دارند؛ همچنین پیش از محرم و در ایام عید قربان نشستی را با دبیران هیئت های دانشجویی طی سه روز در مشهد برگزار کردیم و با دعوت از اساتید مجرب و محصولات فرهنگی پوستر و کتاب کارها نکات مهمی را برای برگزاری باشکوه این ایام به آن ها متذکر شدیم.


به گفته طاهری با توجه به تقارن ایام محرم و هفته قرآن به هیئت های دانشجویی توصیه کردیم برنامه های قرآنی را نیز در دستور کار خود قرار دهند و کرسی تلاوت و ختم قرآن گروهی داشته باشند.


حجت الاسلام طاهری با بیان اینکه دو نوآوری در برنامه های امسال داریم، افزود: احیای نذر فرهنگی که از سال گذشته آغاز شده و از امسال با انسجام بیشتری ادامه دارد و دیگر ” برگزاری سوگواره شعر عاشورایی” است که همه دانشجویان می توانند شعرها و سوگواره های خود درباره قیام امام حسین به دفتر مرکزی آن در دانشگاه پیام نور استان اصفهان بفرستند و در روز اربعین به برگزیدگان این مسابقه جوایز نفیسی اهدا می شود.


وی ادامه داد: از امسال شعر و دکلمه و مقتل خوانی هم جزو برنامه هایی است که هیئت دانشجویی در دانشگاه ها برگزار می کنند تا برنامه ها صرفا مداحی و سینه زنی نباشد.


مدیر برنامه ریزی تشکلهای و فعالیتهای قرآنی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، خاطرنشان کرد: مشارکت دادن همه کانونها و تشکلهای دانشجویی در برنامه های هیئت دنشجویی از دیگر برنامه هایی بود که از امسال به آن پرداخته شده است. 

 

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-حوزه و دانشگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*