تأسیس پژوهشکده فناوری های هوافضایی در دانشگاه شهیدباهنركرمان


به گزارش خبرگزاری مهر، درپی امضای تفاهم نامه ای که در سال 1391مابین دانشگاه شهیدباهنركرمان و سازمان هوافضای کشور منعقد شد و براساس دستورالعمل مصوب شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پژوهشکده فناوری های هوافضایی جنوب شرق کشور با محوریت دانشگاه شهید باهنرکرمان به منظور استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت و توانایی های موجود در دانشگاه های جنوب شرق کشور برای رفع نیازهای پژوهشی سازمان صنایع هوافضا وهمینطور به منظور آشنایی استادان ودانشجویان حوزه های مختلف دانشگاه ها با موضوعات علمی و پژوهشی سازمان صنایع هوافضا به صورت مشترک ایجاد شد.


در ادامه اين مراسم دکترنصرالله گرامی رئیس دانشگاه شهیدباهنركرمان از این حرکت علمی و پژوهشی، همکاری و تعامل سازمان صنایع هوافضا را با دانشگاه شهيدباهنركرمان، امری ضروری برای تحقیق برخی از مسائل علمی و پژوهشی مورد نیاز هردوطرف دانست.


گرامی گفت: دانشگاه های جنوب شرق کشور با محوریت دانشگاه شهید باهنركرمان پتانسیل بالای علمی را تشکیل داده اند و وجود چندین قطب علمی دراین منطقه می تواند راهگشای خیلی از مشکلات پژوهشی دانشجویان واستادان کشور و سازمان هایی که نیاز به این علوم دارند باشد.


وی افزود: استان کرمان به عنوان بهشت معادن و داشتن دیگر استعدادها در زمینه های مورد نیاز سازمان صنایع هوافضای کشور می تواند میدانگاهی عظیم باشد برای فعالیت  علمی وپژوهشی آن سازمان که تأسیس پژوهشکده فناوری های هوافضایی اقامه کار است.


همچنين رئیس سازمان صنایع هوافضای کشور از همت و تعامل دانشگاه شهید باهنركرمان درخصوص ایجاد زمینه همکاری گفت: مأموریت اصلی درسازمان صنایع هوافضا تأمین، طراحی، تولید، به روزرسانی ونهایتا خدمات پس ازفروش پرتاب انواع ماهواره ها می باشد.


سردار فرحی 13آبان را روز تولد سازمان صنایع هوافضا دانست و گفت: اکنون پانزدهمین سال کار خود را  این سازمان سپری می کند که با توجه به پیشرفت چشمگیری که داشته در کنار دیگر فعالیت ها توانسته چندین شرکت دانش بنیان را دراختیار داشته باشد و با بیش از22 دانشگاه بزرگ کشور تفاهم نامه همکاری امضا کند، یکی از این تفاهم نامه ها همکاری با دانشگاه شهید باهنرکرمان است که در سال91 امضا شد و امروز شاهد گشایش پژوهشکده فناوری هوافضایی جنوب شرق کشوردراین دانشگاه هستیم.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-دانش و فناوری

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*