افزایش ظرفیت ایمیل ملی/ توزیع خریدهای اینترنتی ظرف 72 ساعت


محمدحسن کرباسیان در گفتگو با خبرنگار مهر، به تشریح جزئیات برنامه 100 روزه محول شده به شرکت پست از سوی محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پرداخت و پیشرفت این پروژه ها را توضیح داد.


وی با بیان اینکه سرویس پست تلفنی 193 باید در 9 مرکز استان بزرگ کشور تا چهارم آذرماه راه اندازی شود، ادامه داد: پست تلفنی در تهران، اصفهان، خوزستان، مشهد و تبریز راه اندازی شده و به زودی در 4 مرکز استان دیگر مانند شیراز و کرمانشاه نیز راه اندازی خواهد شد.


مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، توزیع خریدهای اینترنتی ظرف 72 ساعت را از دیگر برنامه های 100 روزه برای این بخش عنوان کرد و گفت: تاکنون توزیع کالاهای خریداری شده به صورت آنلاین، حدود 5 روز توسط شرکت پست به طول می انجامید اما براساس برنامه ریزی های انجام شده تا چهارم آذرماه توزیع کالاهای خریداری شده از فروشگاههای اینترنتی در تمامی مراکز استانها توسط پست حداکثر ظرف 72 ساعت صورت می گیرد.


وی از ایجاد و راه اندازی مرکز تماس شرکت پست – کال سنتر- در استان تهران به عنوان یکی دیگر از برنامه های مدنظر خبر داد و تصریح کرد: با راه اندازی این کال سنتر، دریافت اطلاعات پستی با تماس با شماره 84470000 امکان پذیر است و مردم می توانند از این طریق تمامی نیازهای خود را در زمینه سرویس های پستی برطرف کنند که این پروژه حدود 60 درصد پیشرفت داشته و پیش بینی می شود تا چهارم آذرماه و در موعد مقرر نهایی شود.


کرباسیان توسعه پست الکترونیک ملی و افزایش ظرفیت آن را از دیگر دستورات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای حوزه پست برشمرد و افزود: گسترش و بازاریابی برای سرویس ایمیل ملی در دستور کار قرار گرفته است.


مدیرعامل شرکت پست با بیان اینکه هم اکنون ایمیل ملی پست، حدود 150 هزار نفر عضو دارد گفت: قرار است در برنامه 100 روزه، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری به این سرویس افزوده شده و ظرفیت این سرویس به 2 میلیون نفر برسد. همچنین در حوزه ارائه خدمات و فروش نیز این سرویس باید توسعه یاید.


وی تاکید کرد: تمامی پروژه های مدنظر شرکت پست، حدود 70 تا 80 درصد پیشرفت نسبی داشته و پیش بینی می شود براساس برنامه های زمان بندی به اهداف مدنظر در این بخش دست یابیم.


به گزارش مهر، در پی تدوین برنامه های 100 روزه رئیس دولت برای بهبود امور در حوزه های اساسی کشور، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز برنامه 100 روزه ای برای شرکتها و سازمانهای تابعه و زیرمجموعه این وزارتخانه تدوین کرده که با احتساب آغاز بازه زمانی 100 روزه از 24 مرداد این پروژه ها باید تا 4 آذرماه امسال اجرایی شود.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-دانش و فناوری

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*