لواسانات از نگاه یک نقاش در “لواسان آبرنگی”

به گزارش خبرنگار مهر، در این نمایشگاه 20 اثر با تکنیک آبرنگ در معرض دید قرار گرفته‌اند که سبک این نقاشی ها رئال بوده و بخشی از طبیعت زیبای لواسان را به تصویر کشیده است. آوا صالحی در مورد چرایی پرداخت نقاشانه خود به لواسان به خبرنگار مهر گفت: من تهرانی هستم ولی سالیان سال در لواسان زندگی کردم و به عنوان کسی که از بیرون به این فضا وارد شده همیشه غرق در زیبایی‌های این مکان بوده و هستم.

 

وی درباره دلیل استفاده از آبرنگ در آثارش توضیح داد: تکنیک تخصصی من آبرنگ است. آب و رنگ اولین چیزهایی هستند که می‌توان با آنها یک بیان احساسی و لطیف داشت به همین خاطر همواره از این تکنیک در آثار بهره بردم.

 

این هنرمند نقاش افزود: وقتی رنگ با آب مخلوط می‌شود به هنرمند یک آزادی عمل خاصی می‌دهد که در آن استفاده از فکر معنای خاصی پیدا می‌کند. این تکنیک یعنی آبرنگ به همراه رهایی مستتر در آن تخصصی خاص می‌خواهد که من همیشه به آن علاقه داشتم و به همین خاطر با آبرنگ کار می‌کنم.

 

 

صالحی در پایان سخنانش و در پاسخ به این سوال که چه چیزی در لواسان باعث شد که برای نقاشی به سراغ این قسمت از شهر بروید؟ گفت: ویژگی لواسان برای یک نقاش این است که این ناحیه برای کسی که می‌خواهد از طبیعت نقاشی کند همه عناصر را در کنار هم دارد. کوه، درخت، رودخانه، سنگ و حیاط وحش زیبا همه و همه در لواسان یک‌جا جمع شده‌اند که هر نقاشی را به سمت خود می‌کشد.

 

این نمایشگاه روز پنجشنبه 16 آبان ماه ساعت 17 در گالری نگاه افتتاح شده و تا ساعت 21 میزبان علاقه‌مندان به نقاشی است.

 

علاقه‌مندان می‌توانند تا 21 آبان‌ماه همه روزه از ساعت 10 الی 12 و 16 الی 20 به گالری “نگاه” به نشانی لواسان، بلوار امام خمینی (ره) و پلاک 872 مراجعه کنند.

 

 

آوا صالحی متولد 1353 و فارغ‌التحصیل رشته طراحی صنعتی از دانشگاه الزهرا (س) است. او از سال 72 کار حرفه‌ای خود را  نزد زنده‌یاد استاد خرمی‌نژاد آغاز کرده و تاکنون در چند نمایشگاه گروهی شرکت کرده است.

 

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-فرهنگ و هنر

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*