درها هم می‌توانند مرموز باشند


به گزارش خبرنگار مهر، «دری در دیوار» از مجموعه «کلاسیک‌های مدرن» است که به معرفی آثاری از نویسنده‌های شاخص ادبیات خارجی که تا به امروز مجال چندانی برای معرفی نیافته‌اند و اغلب آنها تحت تأثیر سایه نوشته‌های مشهور این نویسنده‌ها کمتر مطرح شده‌اند، می‌پردازد.


کتاب «دری در دیوار» را اچ. جی. ولز نوشته و از سوی انتشارات قدیانی و  با ترجمه محمد قصاع، منتشر شده است. اچ. جی. ولز، یکی از پیشروان ادبیات علمی- تخیلی است و در این کتاب، تخیل بی‌پایان او سه داستان مختلف را خلق می‌کند: داستانی تمثیلی و گزنده درباره دری مرموز، ماجرای هراس انگیز دریایی پر از موجودات ترسناک و طنز تلخ ماجرای تخاصم علمی دو دانشمند که از حد و مرز منطقی می‌گذرد.در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: در شبی عجیب، کمتر از سه ماه پیش، لیونل والیس داستان دری در دیوار را برایم گفت. آن زمان فکر کردم تا جایی که به او مربوط می‌شد این داستان واقعی بود. او داستان‌اش را با سادگی آشکاری که ناشی از باور داشتن به آن بود، برایم تعریف کرد؛ به طوری که من جز باور کردن آن چاره دیگری نداشتم.


اما صبح روز بعد، در آپارتمان، در جو متفاوتی بیدار شدم و در حالی که در رختخوابم دراز کشیده بودم و مطالبی را که او برایم گفته بود، به یاد می‌آوردم، آن هم بدون صدای آرام، جدی و گرم‌اش و دور از چراغ سایه‌بان‌دار روی میزش، دور از جو و محیط پر سایه‌ای که من و او را احاطه کرده بود و چیزهای درخشان و زیبای دلپذیر، دسر و لیوان‌ها و دستمال سفره‌های شامی که با هم خورده بودیم، جوی که برای مدتی دنیایی کوچک و درخشان و بریده از واقعیت‌های هر روزه ایجاد کرده بود، همه چیز را افسانه و باورنکردنی می‌دیدم.


انتشارات قدیانی،  کتاب «دری در دیوار، نوشته «اچ.جی.ولز و  با ترجمه محمد قصاع را در 1100 نسخه و با قیمت 3500 تومان منتشر کرده است.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-فرهنگ و ادب

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*