تشیع جنازه در فضاتشیع جنازه در فضا

براساس گزارش NBC، شرکت Elysium Space قصد دارد خدمات ارسال بخشی از خاکستر اجساد به فضا را برای علاقمندان به تشیع جنازه فضایی ارائه کند. براساس برنامه این شرکت، خاکستر اجسادی که در زمین سوزانده شده‌اند به فضا فرستاده شده و برای چند ماه در مدار زمین حرکت خواهند کرد و پس از آن به شکل یک ستاره دنباله‌دار به سوی اتمسفر زمین سقوط خواهند کرد.

این شرکت برای ردیابی مسیر حرکت این محموله‌های فضایی اپلیکیشنی طراحی کرده و امیدوار است بتواند سرویس کفن و دفن فضایی‌اش را با انجام اولین پرواز فضایی خاکستر افراد به فضا آغاز کند.

بنیانگذار این شرکت که یکی از مهندسان سابق ناسا است می‌گوید برگزاری چنین مراسمی در فضا برای بازمانده‌ها تجربه منحصر‌ی بوده و می‌توانند با کمک آن عزیز خود را به یاد سپرده و خاطره‌ای زیبا از او به همراه داشته‌باشند. این شرکت درحال بستن قرارداد‌هایی با شرکت‌های فضایی خصوصی از قبیل اسپیس‌ایکس است و قرار است اولی ماموریت آن در تابستان سال 2014 از کیپ‌کاناورال آغاز شود.

اما این اولین باری نیست که شرکتی اقدام به ارسال خاکستر مردگان به فضا می‌کند. در سال 1997 شرکتی به نام Celestic خاکستر خالق داستان‌های جنگ‌های ستاره‌ای، جین رادنبری را به فضا فرستاد.

زمانی که مشتریان این شرکت یکی از پروازهای فضایی آن را رزرو می‌کنند، شرکت به آنها بسته ای حاوی کپسول خاکستر خواهد داد و مشتریان در نهایت این کپسول را به شرکت خواهند رساند و کپسول در فضاپیما بار زده خواهد شد. برروی صفحه‌ای که به فضاپیما متصل است نیز پیام یادبودی با 80 حرف حک خواهد شد.

پس از پرتاب شدن فضاپیما، افراد می‌توانند مسیر حرکت کپسول خاکستر عزیزان خود را از طریق اپلیکیشن رایگانی مشاهده کنند. پس از چند ماه نیز فضاپیما به اتمسفر زمین بازگشته و در اتمسفر خواهد سوخت. به گفته موسس این شرکت برنامه تشییع جنازه فضایی مورد استقبال قابل توجهی قرار گرفته‌است،‌به ویژه از سوی ژاپنی‌ها و آمریکایی‌ها.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:همشهری آنلاین-دانش و تکنولوژی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*