رشته تحصیلی و میران سابقه کار دو عامل ایجاد کننده استرس


عصمت یگانه دوست- مجری طرح با بیان اینکه این آزمایش بر روی معلمان ابتدایی انجام شد، گفت: در این پژوهش اقدام به بررسی اثرات عوامل جنسیت، سابقه کار، سن و رشته تحصیلی بر روی میزان استرس کردیم.


وی با اشاره به نتایج به دست آمده از این تحقیقات یادور شد نتایج به دست آمده نشان داد که به لحاظ جنسیتی 52 درصد از مردان متحمل بیشترین استرس‌ها بودند.


یگانه دوست، با تاکید بر اینکه به لحاظ شاخص تاهل بیشترین استرس در میان افراد متاهل مشاهده شد، ادامه داد: علاوه بر این نتایج نشان داد که بیشترین استرس در 15 سال اول کاری است.


مجری طرح رشته تحصیلی مرتبط را از عوامل ایجاد کننده استرس در میان معلمان ذکر کرد و یادآور شد: نتایج همچنین نشان داد که 94 درصد از جامعه آماری رشته مرتبط با شغل خود داشتند و بیشترین استرس نیز در میان این افراد بوده است.


وی با بیان اینکه  نتایج به دست آمده نشان داد که افرادی که رشته تحصیلی مرتبط با شغل خود را داشتند بیشترین میزان استرس را دارند، توضیح داد: این نتایج نشان دادکه معلمانی که رشته غیر نرتبط داشتند اهمیتی به محتوای ارائه شده در کلاس درس نمی‌دهند از این رو کمترین استرس را در این شاخص دارا بودند.

 

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-دانش و فناوری

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*