همایش ادبی عطش در فرهنگسرای ابن سینا برگزار می‌شود


به گزارش خبرگزاری مهر، باشگاه ادبی ایران زمین فرهنگسرای ابن سینا، با هدف تبیین و گسترش تفکرات عاشورایی و تبلیغ و ترویج مضامین عاشورایی همایش ادبی عطش را  با حضور شاعران آئینی روز یکشنبه 19 آبان ماه برگزار می کند.


برگزاری مراسم شعر عاشورایی گام موثری در راستای رشد، ارتقای کیفی و غنی شدن اشعار عاشورایی و همچنین ترویج فرهنگ حسینی در جامعه است، پس از واقعه عاشورا اشعاری به زبان عربی سروده شده و از دوران سنایی به بعد اشعار عاشورایی به زبان فارسی سروده شده و تاکنون این روند ادامه یافته است. با توجه به اینکه امام خمینی (ره) فرمودند «هر چه داریم از محرم و صفر است»، شاعران به ویژه جوانان به تلاش بیشتری به واقعه عاشورا و شهدای کربلا پرداختند.


علیرضا قزوه، محمدرضا مهدی زاده ،سعید بیابانکی، حمید رضا شکارسری، کامران شرفشاهی، حمید هنرجو ، سیده فاطمه موسوی، حسین اسرافیلی و تنی چند از شاعران مذهبی در همایش عطش شرکت می‌کنند.


در این ویژه برنامه ادبی شاعران شرکت‌کننده اشعار عاشورایی خود را قرائت خواهند کرد و از مجموعه شعر «گریه کن ابر» سروده رضا عبدالهی رونمایی می‌شود. شروه خوانی و دشتی خوانی، بخش های دیگر این همایش ادبی، مذهبی هستند.


اهمایش ادبی عطش ساعت 17.30 روز یکشنبه 19 آبان در فرهنگسرای ابن سینا واقع در شهرک قدس فاز یک خیابان ایران زمین شمالی برگزار می‌شود.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-فرهنگ و ادب

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*