وام مسکن به خبرنگاران نمی‌دهیم/ رفع توقیف 2 ناشر و توقیف 2 روزنامه


به گزارش خبرنگار مهر، ؛ سرانجام مدیران انتشارات «آگاه» و «اختران» از پایان بلاتکلیفی خود پس از گذشت سه سال خبر دادند. از سوی دیگر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به ممانعت قوه قضائیه از انتشار روزنامه‌های «هم‌میهن» و «نشاط» اشاره و بیان کرد: مشکلی که برای این دو روزنامه در قوه قضائیه به وجود آمده، باید پیگیری شود تا بتوانیم این مشکلات را تا جایی که امکان دارد، رفع کنیم.


وام مسکن به خبرنگاران تعلق نمی‌گیرد

جنتی درباره وام مسکن خبرنگاران نیز تصریح کرد: فعلاً نمی‌توانیم درباره وام مسکن خبرنگاران قولی بدهیم، چرا که صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان تعهدات بسیار زیادی از گذشته بر عهده دارد و حتی این دولت برای پرداخت دیون گذشته این صندوق دچار مشکل است؛ این صندوق حدود 60 هزار خانوار از هنرمندان و نویسندگان را زیر پوشش دارد؛ بنابراین با توجه به اینکه وام مسکن تعهد سنگینی است، قطعا نمی‌توان در شرایط فعلی آن را عملی کرد.


نمایشگاه بین‌المللی کتاب تنها با حضور 5 کشور


موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران با نمایندگانی از کشورهای ترکیه، پاکستان، مقدونیه، جمهوری آذربایجان و رومانی برای حضور در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفتگو کرد.


چهارمین نمایشگاه کتاب دفاع مقدس برگزیدگان خود را شناخت


چهارمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس پس از 8 روز، 13 آبان ماه در مصلای تهران و با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد. کنگره شهدای استان مازندران،‌ انتشارات سوره سبز، انتشارات خورشید باران، انتشارات ملک اعظم و قدر ولایت، به عنوان پنج ناشر برگزیده این نمایشگاه معرفی شدند.


رونمایی از کتاب‌های 15 جلدی «آن روزها»


مجموعه کتاب‌های 15 جلدی «آن روزها» که روایتی است مستند درباره ایام انقلاب اسلامی ایران، دوشنبه 13 آبان طی مراسمی با حضور سید عباس صالحی معاون امور فرهنگی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی در مجموع فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی سرچشمه در تهران رونمایی شد.


همزمان با 13 آبان، روز دانش‌آموز، 180 کتاب با محوریت آمریکاشناسی و دشمن‌شناسی از سوی سامانه کارشناسی مجمع ناشران انقلاب اسلامی معرفی شد.


اعلام شعار هفته کتاب


کتاب آینه فرهنگ و فرزانگی» شعار بیست و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران اعلام شد.


بیست و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «کتاب آینه فرهنگ و فرزانگی» از 25 آبان ماه تا 2 آذر ماه سال جاری در سراسر کشور برگزار می‌شود.


ما تابع قانون هستیم


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به طرحی که برخی نمایندگان تهیه کرده‌اند و بر اساس آن در صورت واگذاری کتابخانه‌های عمومی به شهرداری‌ها، 50 درصد هزینه‌های آنها توسط شهرداری‌ها تامین می‌شود، گفت: چنانچه مجلس به واگذاری کتابخانه‌های عمومی به شهرداری‌ها رای دهد، ما تابع هستیم و آن را اجرا می‌کنیم.
 

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-فرهنگ و ادب

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*