اجرای برنامه پزشک آکادمیست برای ۱۰ نفر برتر کنکور تجربیاجرای برنامه پزشک آکادمیست برای ۱۰ نفر برتر کنکور تجربی

به گزارش ایسنا، دکتر ملک‌زاده در مراسم تقدیر از 10 نفر برتر کنکور تجربی، با بیان اینکه برای رتبه‌های برتر کنکور تجربی، برنامه آموزشی خاصی تدوین شده است که بر اساس این برنامه، آینده آکادمیک و علمی خوبی برای این افراد ایجاد می‌شود، خاطر نشان کرد: این برنامه با نام «برنامه پزشک آکادمیست یا دانشمند» به دانشجویان کمک می‌کنند که در دوران تحصیل همزمان با دوره MD وارد دوره PHD شوند و در یکی از رشته‌های علوم پایه آموزش ببینند.

وی افزود: به این افراد علاوه بر تحصیل، در گذراندن سربازی و طرح نیز کمک می‌شود، در صورت تمایل، تخصص و فوق تخصص خود را نیز دریافت کنند.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌هایی که در دنیا موجب رشد و شکوفایی شده است، توجه به استعدادهای برتر است، خاطر نشان کرد: به همین منظور در ایران نیز شرایطی ایجاد شده است که این افراد اول در رشته‌های علوم پایه مهارت کسب کرده و سپس وارد دوره‌های بالینی شوند که در این خصوص با علاقه‌مندان در جلسات بعدی صحبت بیشتری خواهد شد.

ملک‌زاده همچنین با اشاره به اینکه هر یک از افراد 10 نفر برتر کنکور تجربی و همچنین دانشجوی 13 ساله‌ای که در دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرفته شده است، در دوران تحصیل توسط یکی از استادان برتر دانشگاه راهنمایی می‌شوند، اظهار کرد: برای هر یک از این 11 نفر استادی تعیین شده است که 10 نفر از آنها از استادان دانشگاه علوم پزشکی تهران و یکی از آنها از دانشگاه علوم پزشکی مشهد است. لیست این استادان در نظر گرفته شده است که هر یک از دانشجویان می‌توانند یکی از این افراد را برای مشاوره و راهنمایی انتخاب کنند.

وی افزود: این استادان که استادان برجسته کشور هستند، کمک می‌کنند در آینده مسائل و مشکلات علمی دانشجویان برتر را حل کرده و به آنها راهنمایی می‌کنند. این دانشجویان می‌توانند با گذشت زمان استاد راهنمای خود را تغییر داده و یا با دو استاد راهنما ادامه دهند.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با بیان اینکه در نظر گرفتن یک استاد راهنما برای هر کدام از دانشجویان برتر رشته تجربی مهم‌ترین کاری است که برای این دانشجویان انجام شده است، گفت: با این روش در طول تحصیل این دانشجویان همواره فردی را برای دریافت کمک و راهنمایی خواهند داشت. در جلسات بعدی که با هر کدام از این دانشجویان برگزار می‌شود، درباره این استادان توضیح بیشتری داده خواهد شد.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:همشهری آنلاین-آموزش

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*