انعقاد 14 میلیاردی قرارداد تجاری سازی برای محصولات فناوری


به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مجتبی خیام نکوئی در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره ملی علم تا عمل با اشاره به نحوه انتخاب طرح های ارائه شده در این جشنواره افزود: در این دوره از جشنواره بیش از دو هزار طرح در سامانه پذیرش طرح ها دریافت شد که پس از سه دوره داوری 1104 طرح از سوی 820 شرکت عرضه شد.


معاون فناوری و نوآوری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزاری چهار جلسه کارگروه تحول استان ها را از برنامه های جمعی این دوره از جشنواه نام برد و اظهار داشت: همچین در این دوره از جشنواره جلسه ای با حضور خیرین فناوری ساز و سرمایه گذاران برگزار شد.


وی با اشاره به انتخاب طرح های برگزیده از میان 1104 طرح عرضه شده خاطر نشان کرد: در این مراسم از 30 طرح برگزیده استانی و 30 طرح استانی تقدیر به عمل می آید ضمن آنکه طرح‌هایی که انتخاب نشدند پس از جشنواره مجددا مورد ارزیابی و از میان آنها 15 طرح منتخب معرفی می شوند.


به گفته خیام نکویی با بیان اینکه اسامی این 15 طرح منتخب ظرف دو ماه آینده اعلام می شود.


معاون فناوری و نوآوری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین با اشاره به حجم قرارداد تجاری سازی در این دوره از جشنواره یادآور شد: در چهارمین جشنواره علم تا عمل 14 میلیارد و 628 میلیون و 800 هزار تومان قرارداد تجاری سازی منعقد شده است.


وی همچنین با تاکید براینکه این جشنواره فضایی برای همکاری فناوران با بخش های مختلف صنعت است، یادآور شد: با ایجاد سه کریدور ارائه خدمات ایده تا محصول 80 مورد مشاوره، 45 مورد معرفی صندوق های پژوهش و فناوری، 80 مورد مشاوره اعتباری و 40 مورد مشاوره ضمانت بانکی به شرکت‌های دانش بنیان ارائه شد.


خیام نکوئی همچنین با اشاره به تعداد بازدیدکنندگان از این جشنواره توضیح داد: در این دوره از جشنواره یکی از شرکت های دانش بنیان سیستمی را برای شمارش الکترونیک بازدیدکنندگان ارائه داد که اقدام به شمارش بازدیدکنندگان کرد این دستگاه قادر است با عبور و مرور مکرر بازدیدکنندگان تنها یکبار ورود آنها را ثبت کند.


معاون فناوری و نوآوری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از اعطای گواهینامه برای شرکت های حاضر در جشنواره خبر داد و گفت: این گواهینامه برای کلیه شرکت ها ارائه خواهد شد.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-دانش و فناوری

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*