ایجاد کمیته مشترک رفع اختلافات میان معاونت علمی و وزارت علوم


به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سورنا ستاری در حاشیه مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره ملی علم تا عمل از برگزاری نشست مشترک میان این معاونت با وزارت علوم خبر داد و گفت: در این نشست که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد در خصوص حل و فصل مسائل بحث و بررسی شد.


وی با اشاره به توافقات این نشست اظهار داشت: در این نشست مقرر شد تا کمیته مشترکی برای موضوعات مورد اختلاف میان دو نهاد ایجاد شود.


ستاری همچنین به موضوعات مورد اختلاف میان این دونهاد اشاره کرد و ادامه داد: با ایجاد کمیته مشترک در خصوص موضوعات مورد اختلاف بحث و بررسی صورت می گیرد و راهکارهایی برای رفع این اختلافات ارائه خواهد شد که از جمله آن می توان به ساماندهی شرکت های دانش بنیان و تشخیص صلاحیت دانش بنیان بودن این شرکت ها اشاره کرد.


وی همچنین ادامه داد: علاوه بر این در این کمیته مشترک در خصوص عملیاتی شدن صندوق نوآوری و شکوفایی و تشکیل هیات امنای این صندوق که از جمله موارد اختلاف میان معاونت با وزارت علوم است اقدام خواهد شد.


رئیس بنیاد ملی نخبگان همچنین خاطرنشان کرد: از دیگر اولویت هایی که در دستور کار این کمیته مشترک است مسائلی است که با بخش پژوهش و شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری بررسی های لازم برای رفع اختلافات انجام خواهد داد.


معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه با تعاملاتی که وزارت علوم دارد این اختلافات به زودی حل می شود افزود: امیدواریم که تا یک ماه آینده گام های موثری در جهت رفع اختلافات برداشته شود.


ستاری همچنین با اشاره به ساختار این کمیته مشترک اضافه کرد: این کارگروه متشکل از 5 نفر است که دو نفر از وزارت علوم، سه نفر از معاونت علمی و یک نفر بی طرف است.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-دانش و فناوری

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*