خاطرات فرمانده گردان تخریب لشکر 27 محمد رسول‌الله (ص) تدوین می‌شود


میثم رشیدی مهر‌آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر از تالیف کتاب دیگری با عنوان خاطرات شهید حاج محسن دین شعاری، جانشین فرمانده گردان تخریب لشکر 27 محمدرسول الله (ص) خبر داد که به گفته وی در ادامه سلسه کتاب‌های یاران ناب توسط نشر یا زهرا تالیف می‌شود.


رشیدی افزود: در این کتاب، هر صفحه از خاطرات در مقابل یک صفحه عکس قرار می‌گیرد و عکس‌های رنگی، خواننده را با سیر زندگی و فعالیت‌های شهید پیش می‌برد.


وی با تاکید بر اینکه متاسفانه منابع در مورد این شهید محدود بود، اما تصاویر بکر و زیبای این شهید، انگیزه لازم برای تدوین کتاب را برای من ایجاد کرد.


رشیدی همچنین از تالیف کتاب دیگری با موضوع خاطرات رزمندگان دفاع مقدس خبر داد و گفت: این کتاب شامل خاطرات یکی از رزمندگان تخریبچی در دوران دفاع مقدس به نام آقای فؤاد مطاعی است که از او به عنوان یک رزمنده ساده تعبیر می‌کنم. در این اثر خاطرات این رزمنده از دو سال حضور در جبهه‌های غرب و جنوب، به رغم سن و سال پایین او روایت شده است.


وی افزود: این خاطرات اگرچه ممکن است تعلیق‌های فراوانی را در روایت با خود به همراه نداشته باشد، اما کنکاشی است در زندگی یک دانش آموز که درس و زندگی را رها کرده و به رغم اینکه پدرش هم برگه اعزام به جبهه گرفته، زودتر از وی سوار قطار می‌شود و عازم جبهه می‌شود.


به گفته رشیدی این کتاب پس از تالیف با تصویرسازی برای انتشار نیز همراه خواهد شد تا اتفاقات نادر ذکر شده در کتاب برای خواننده ملموس‌تر شود.


این فعالی فرهنگی عرصه دفاع مقدس تاکید کرد: این اثر در حال حاضر نام خاصی ندارد، اما به احتمال زیاد، نام این کتاب را از نام «مین سوسکی» یا «ام-14» انتخاب می‌شود.


رشیدی پیش از این آثاری چون «سیبی که آقا به ما داد» (گفتگو با خانواده 16 شهید)، «مثل باران» (درباره شهید سیداسدالله لاجوردی) و «معلم شهر» (درباره شهید قدرت‌الله چگینی) را منتشر کرده است.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-فرهنگ و ادب

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*