شاسی‌بلندهای رویایی تویوتا ویژه قهرمانان ورزشیسولماز گرئی: Let’s Go Moto Tundra شاهکار دیگری از تویوتا است که در نتیجه همکاری دو موتورسوار معروف جاش گرانت و جاستین برایتون و کمپانی تویوتا ساخته شده است.

به گزارش اتوموبیل ریویو٬ توندرا برای حضور در رقابت « تویوتا دریم لند» تا میزان قابل توجهی ارتقا یافته و یکی از کامل ترین خودروهای صحرانورد اسپرت است. این خودرو از سایه بان الکتریکی، نمایشگرهای متعدد و بسیاری از امکانات ویژه برای حضور در مسابقات موتورسیکلت سواری برخوردار است.

همان طور که مشاهده می کنید اندازه بدنه توندرا کمی نامتعارف است. تیم طراحی بخش جلوی مدل 2014 توندرا و کابین Crew Max را حفظ کرده و آن را با قسمت بار مدل دیگری از توندرا آمیخته است. علاوه براین یک جعبه فلزی سفارشی به آن الحاق شده که طولی برابر طول یک موتورسیکلت مسابقه ای دارد. هم چنین سه نمایشگر تلویزیون روی درهای این بخش جاسازی شده اند. نمایشگرها به راحتی و با بالا بردن درها قابل دسترسی هستند و جالب تر این که یکی از تلویزیون ها نقش یک کنسول بازی را ایفا می کند تا موتورسواران در فاصله بین مسابقات سرگرم شوند. تلوزیون دوم برای پخش دی.وی.دی است و تلویزیون سوم هم موتور موتورسیکلت را تحت کنترل دارد.

از امکانات دیگر تراک توندرا می توان به یخچال، دستگاه کارواش برقی، دستگاه خشک کن کلاه ایمنی٬ جعبه ابزار و باک های هیدروژن اشاره کرد.

ارتفاع شاسی توندرا ۳۰ سانتی متر است تا سخت ترین مسیرهای بیابانی را به آسانی پشت سر بگذارد. تیم طراحی و همکارانش تنها 7 هفته فرصت داشته اند تا تغییرات لازم را در توندرا انجام دهند و از آن یک مدل بی نظیر بسازند.

در بخش های مختلف این رقابت شاهد حضور Ultimate Dream Ski 4Runner(در بخش اسکی استایل آزد)، یک دستگاه اتومبیل کرولا 2014 تیون شده و یک مدل کمری 2013 که به اتومبیل رالی تبدیل شده است هستیم.

Ultimate Dream Ski 4Runner یکی از رقبای سرسخت مدل Let’s Go Moto Tundra در رقابت « تویوتا دریم لند» است. این اتومبیل در بخش اسکی استایل آزد به نمایش گذاشته شد. در طراحی آن عملکرد بالا در مناطق سرد و برف گیر مورد توجه ویژه قرار گرفته است. در این پروژه تویوتا از موتورسواران خوش نام، سایمون دومانت و اوکلی کمک گرفته است. بدین ترتیب 4Runner ارتقا یافته، به طراحی آن تا میزان چشم گیری جسارت بخشیده شده و تا حد زیادی مجهزتر و راحت تر شده است. این خودرو از جلوپنجره بسیار بزرگ، رنگ آمیزی تیره، چراغ های ال.ای.دی و باربندی فلزی سود می جوید که به صورت الکترونیکی پائین می آید، باز می شود و اسکی ها را در خود جای می دهد. طراحی درها، پنجره ها، سیستم صوتی و سایر ویژگی های داخلی در جهت راحتی بیشتر سرنشینان صورت گرفته است.

بسیاری از امکانات داخلی به وسیله سه آی پاد مجزا کنترل می شوند. علاوه براین یک دستگاه قهوه ساز، خشک کن های مجزا برای دستکش ها و چکمه ها و یک باربیکیو در این خودرو جاسازی شده اند. سایمون دومانت یکی از بهترین اسکی بازهای استایل آزاد جهان است که در المپیک زمستانی 2014 نیز شرکت خواهد کرد.

۵۳۵۳


پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:خبرآنلاین-دانش

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*