ایجاد صندوق سهام فکری در سازمان‌هاایجاد صندوق سهام فکری در سازمان‌ها

به گزارش فارس، احمد بزرگیان در دومین همایش تعالی سازمانی با بیان این مطلب گفت: حق مالکیت فکری یکی از مهمترین ایده‌هایی است که می‌تواند باعث تغییر و پیشرفت سازمان‌ها شود و برای اثربخشی سازمانی و رویکرد منظم، منطقی و برنامه‌ریزی شده سازمان‌ها، باید روش مناسبی از جمله مشارکت ایده‌ها و مهارت‌ها در سازمان‌ها اتخاذ شود.

معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور با تاکید بر استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان محرک پیشرفت و توسعه گفت: پیاده‌سازی نظام پیشنهادها در سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی با محوریت فناوری اطلاعات عملکردی مثبت بود که رشد سازمان‌های اجراکننده این طرح را به همراه داشت.

وی با تاکید بر اهمیت پیگیری مهارت‌های فردی برای شناسایی استعدادها و پرورش خلاقیت و نوآوری‌ها، افزود: پیشنهاد می‌شود صندوقی تحت عنوان صندوق سهام فکری کارکنان در سازمان‌ها و نهادها تشکیل شود تا ایده‌های خلاق در جهت تعالی سازمان‌ها مورد حمایت قرار گیرند.

بزرگیان یکی از چالش‌های جدی سازمان‌ها را مقاومت آنها در مقابل تغییرات دانست و گفت: شفافیت و جلب اعتماد دیگران از مشخصات یک سازمان متعالی است چرا که یکی از سموم مدیریت، انحصار در اطلاعات است که باید به این نکته توجه شود.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:همشهری آنلاین-دانش و تکنولوژی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*