درخواست ایجاد شبکه اطلاعاتی زنان بازرگان جهان اسلام


به گزارش خبرنگار مهر، آزاده داننده در هفتمین مجمع زنان بازرگان کشورهای اسلامی که با حضور نمایندگان 57 کشور عضو سازمان همکاری های اسلامی برگزار شد، گفت: زمان آن فرا رسیده که زنان بازرگان کشورهای اسلامی، بتوانند اعتماد به نفس از دست رفته خود را در عرصه‌های اقتصادی بار دیگر کسب کنند و در فضای تعاملی از دانش و تجارب یکدیگر برای پیشبرد اقتصاد کشورهای اسلامی بهره‌مند شوند.


وی با تاکید براینکه شبکه سازی اطلاعاتی میان زنان بازرگان کشورهای اسلامی می‌تواند در ایجاد فضای تعاملی موثر باشد، ادامه داد: تسهیل در گردش اطلاعات منطقه میان زنان و شبکه‌سازی اطلاعاتی میان زنان بازرگان کشورهای اسلامی از جمله راهکارهایی است که به فراهم کردن این فضای تعاملی کمک می‌کند.


رئیس هیات مدیره انجمن ملی زنان کارآفرین با اشاره به ایجاد مراکز رشد زنان در کشورهای اسلامی و تاثیر مثبت حضور بانوان در تشکل‌های صنفی گفت: در این زمینه الگوسازی زنان تاجر موفق کشورهای اسلامی و معرفی این الگوها می‌تواند تشویقی برای حضور توانمند بانوان در تشکل‌های اقتصادی باشد.


به گفته رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، زنان بازرگان در کشورهای اسلامی باید بتوانند در فضای تعاملی از دانش و تجارب یکدیگر در پیشبرد اقتصاد این کشورها بهره‌مند شوند و به نظر می‌رسد برگزاری تورهای بازدید از کسب و کار زنان، راهکار موثری است.


داننده همچنین درخصوص معرفی آمار موفقیت بانوان ایرانی در کسب تحصیلات دانشگاهی گفت: در شرایط کنونی 18.4درصد زنان ایرانی دارای تحصیلات دانشگاهی هستند و این در حالی است که 18.2درصد جمعیت مردان ایران تحصیلات دانشگاهی دارند؛ پیش بینی‌ها نشان می‌دهد این آمار با رشد و کوشش زنان و دختران ایرانی رو به افزایش است.


وی با تاکید برنقش یکپارچه زنان در اداره زندگی و کسب درآمد گفت: اگر امروز از حضور زنان در عرصه‌های اقتصادی سخن می‌گوییم، هدف برابری اقتصادی نیست؛ بلکه فراهم کردن زمینه‌ای برای رشد اقتصادی خانواده است که در این راه لزوما الگوهای غربی مناسب نیستند و باید با توجه به ویژگی‌های فرهنگ بومی و منطقه‌ای، به توانمندسازی زنان برسیم.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-دانش و فناوری

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*