کتاب‌های تخصصی علوم انسانی در 6 دانشگاه کشور عرضه می‌شود


به گزارش خبرگزاری مهر، 6 نمایشگاه عرضه کتاب‌های تخصصی علوم انسانی در دانشگاه‌های تهران، تربیت مدرس، شهید بهشتی، امام صادق (ع) علامه طباطبایی و فردوسی مشهد برگزار می‌شود.


این نمایشگاه‌ها به همت کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی و با حضور ناشرانی چون انتشارات مجلس شورای اسلامی، حوزه و دانشگاه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سروش، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، بوستان کتاب قم، آستان قدس رضوی، دانشگاه تهران، پژوهشگاه علوم انسانس و مطالعات فرهنگی برپا می‌شوند.


در این 6 نمایشگاه حدود چهار هزار کتاب تخصصی علوم انسانی در رشته‌های فلسفه، کلام، اقتصاد، جامعه شناسی، عرفان و ادیان و … ارائه می‌شود. زمان دقیق برپایی این نمایشگاه‌ها به زودی از سوی کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی اعلام خواهد شد.


خر دیگر از هفته کتاب اینکه در روز پایانی این هفته برنامه‌های برتر رادیو و تلویزیون با محوریت کتاب در قالب جشنواره «کتاب و رسانه ملی» معرفی و تقدیر می‌شوند.


فراخوان هفتمین دوره جشنواره «کتاب و رسانه ملی» خردادماه سال جاری از سوی خانه کتاب اعلام و از تمامی شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی سراسر کشور دعوت شد آثار خود را با محوریت کتاب به دبیرخانه این رویداد ارسال کنند.


بر همین اساس و تا پایان شهریور ماه سال جاری با اتمام مهلت فراخوان، 79 اثر رادیویی و 21 اثر تلویزیونی به دبیرخانه هفتمین دوره جشنواره «کتاب و رسانه ملی» رسید.


این رویداد با توجه به ساختار برنامه‌ها در بخش تلویزیونی در گروه‌های تولید استودیویی، مستند، ترکیبی، انیمیشن و در بخش رادیویی در گروه‌های تهیه کنندگی، سردبیری، نویسندگی و اجرا آثاری را به عنوان برگزیده اعلام می‌کند.


بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره «کتاب و رسانه ملی» تعداد آثار رسیده به این دوره جشنواره نسبت به سال گذشته 10 درصد رشد داشته است.


بیست و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از 25 آبان ماه تا 2 آذر ماه سال جاری در سراسر کشور برگزار می‌شود.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-فرهنگ و ادب

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*