اکران “چهارشنبه سوری” برای حمایت از کودکان کار

به گزارش خبرنگار مهر، انجمن حمایت از کودکان کار با همکاری پردیس سینمایی قلهک عصر امروز جمعه 10 آبان ماه ساعت 19:30 فیلم سینمایی “چهارشنبه‌سوری” را به نمایش درمی‌آورد.

 
شرکت در این اکران برای عموم آزاد است و هزینه خرید بلیت و دیگر کمک‌های نقدی برای حمایت از کودکان کار در نظر گرفته می‌شود.

 
علاقمندان به تهیه بلیت می‌توانند به خیابان شریعتی، خیابان یخچال، جنب باغ موزه آب، طبقه منفی 2 مراجعه کنند.

 
“چهارشنبه‌سوری” سومین فیلم سینمایی اصغر فرهادی است. این فیلم در بیست و چهارمین جشنواره فیلم فجر (۱۳۸۴) نامزد دریافت ۹ جایزه بود که در نهایت موفق به کسب سیمرغ‌های بلورین بهترین کارگردانی (اصغر فرهادی)، بهترین بازیگر نقش اول زن (هدیه تهرانی)، بهترین تدوین (هایده صفی یاری) و همچنین سیمرغ بلورین فیلم محبوب تماشاگران شد.

 
در این فیلم می‌بینیم: نزدیک عید است و همه مردم مشغول خانه تکانی و استقبال از سال نو هستند. دختر جوانی به نام روح انگیز(ترانه علیدوستی) که خود را آماده ازدواج می‌کند، روز چهارشنبه سوری برای کار به خانه خانواده‌ای متوسط وارد می‌شود. فضای پر تنش و غم‌انگیز خانه، به همراه غوغای انفجار ترقه‌های چهارشنبه سوری فضایی بی‌ثبات و ناآرام به وجود آورده‌است.
مژده (هدیه تهرانی) خانم خانه، در هیئتی سراپا سیاه و با حرکاتی عصبی، حالتی غریب دارد. مژده به رابطه همسر خود (حمید فرخ‌نژاد) و زن همسایه (پانته آ بهرام) مشکوک شده و زندگی خانواده در آستانه نابودی است. دست آخر مرد، به ظاهر در نظر همسرش تبرئه می‌شود و پیش از عید آشتی می‌کنند؛ هرچند تنهایی و دوری آدم‌های قصه ادامه خواهد داشت.

 

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-فرهنگ و هنر

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*