استقبال رئیس یک دانشگاه از تجمع صنفی دانشجویان/ خوابگاه ملکی نداریم


دکتر ایرج میرزایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تجمع صنفی حدود 400 نفر از دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه به دلیل مشکلات صنفی گفت: این اجتماع دانشجویان به صورت قانونی برگزار شد چرا که خود از دانشجویان خواسته بودیم که در این اجتماع حضور یافته و در نشستی به صورت پرسش و پاسخ مطالبات خود را عنوان کنند. 


وی با بیان اینکه از دانشجویان خواستیم مطالبات خود را به صورت قانونی پیگیری کنند ادامه داد: این نشست حدود سه ساعت به طول انجامید درخواست اکثر دانشجویان منطقی و معقول بود.


رئیس دانشگاه صنعتی ارومیه افزود: تمام تلاش ما این است دانشجویان مطالبات خود را هم به صورت کتبی و هم به صورت رو در رو اعلام کنند چون اعتقادمان این است که اگر انتقاد صورت نگیرد پیشرفتی حاصل نمی شود.


وی ادامه داد: یکی از مشکلات اساسی و به حقی که توسط دانشجویان مطرح شد در مورد خوابگاه‌ها بود، دانشگاه صنعتی ارومیه سال 85 راه اندازی شد ولی این دانشگاه یک متر مربع هم خوابگاه ملکی ندارد، وزارت علوم قرار بود برای این دانشگاه ردیف خوابگاه ملکی اختصاص دهد که با تغییر سیاست وزارت علوم طی دو سه سال اخیر و قطع خوابگاه سازی دولتی، لطمه بزرگی به دانشگاه‌های جدیدالتاسیس وارد کرد و برای همین دانشگاه مجبور شد ساختمان برای خوابگاه اجاره کند.


میرزایی افزود: ابتدا ساختمان هایی را برای خوابگاه اجاره کردیم و بعد خوابگاه‌های خودگردان را تجهیز کردیم به طوریکه درحال حاضر این خوابگاه ها از استاندارد بالایی برخوردار هستند اما مساله ای که وجود دارد اجاره بهای این خوابگاه ها است هر خوابگاه ترمی 450 الی 480 هزارتومان از دانشجویان اجاره بها دریافت می کند که پرداخت این مبلغ برای دانشجو و خانواده وی سنگین است. از طرفی دانشجو وقتی در دوره روزانه است انتظار دارد برای خوابگاه اجاره پرداخت نکند.


رئیس دانشگاه صنعتی ارومیه افزود: دانشگاه صنعتی ارومیه با توجه به اینکه یک دانشگاه جدید التاسیس است باید متفاوت دیده شود از طرفی چون نمی تواند خوابگاه ملکی داشته باشد تسهیلاتی ویژه برای دانشجویان این دانشگاه دیده شود به طور مثال به تمام متقاضیان وام مسکن ارایه شود.


وی ادامه داد: با توجه به این موضوع نامه ای برای وزیرعلوم جدید آماده کرده و مشکلات موجود را شرح داده ایم تا با مساعدت وی مشکلات حل شود این نامه به زودی ارسال خواهد شد . 


میرزایی در پایان تاکید کرد: از تمام نشست‌های  دانشجویی استقبال می کنم و اجتماع ایجاد شده دانشجویان نیز با اطلاع و مجوز دانشگاه صورت گرفت.


به گزارش مهر، در اوایل هفته جاری حدود 400 نفر از دانشجويان دانشگاه صنعتي اروميه در اعتراض به مشكلات صنفي از قبيل كمبود خوابگاه، افزايش قيمت غذا و سرويس هاي حمل و نقل اقدام به برگزاري تجمع در محوطه اين دانشگاه كردند. تجمع كنندگان در ادامه با برگزاري تريبون آزاد ضمن بيان اعتراضات خود خواستار رسيدگي مسئولين دانشگاه شدند.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-حوزه و دانشگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*