«رفاقت به سبک تانک» به چاپ سی‌ام می‌رسد


به گزارش خبرگزاری مهر، كتاب با داستان «می‌روم حلیم بخرم» شروع شده، كه در آن نوجوانی شوق رفتن به جبهه را در سر دارد. در این كتاب داستان‌ها در ادامه هم روایت می‌شوند و به نوعی هركدام از داستان‌ها روند تكمیلی یكدیگر هستند.


داوود امیریان در مقدمه كتاب آورده است: «نوجوانی بودم پر شر و شور. هوایی شده بودم كه به جبهه بروم. به جنگ دشمنی كه می‌خواست ایران عزیزمان را لقمه چپ كند. آموزش دیده و كفش و كلاه كرده بودم تا راهی شوم. اما ته دلم قرص نبود. چرا؟ چون تصویری گنگ و دلهره‌آور از جبهه و جنگ داشتم. اضطرابم از این بود كه آیا می‌توانم با فضای خشك و نظامی و پر خون و آتش آنجا جور دربیایم یا نه. اما وقتی به جبهه رسیدم و زندگی را دیدم، مرثیه و شادی را دیدم، به اشتباه خود پی بردم. نشاط و روح زندگی‌ای كه آنجا دیدم…»


برخی داستان‌های این مجموعه بدین قرار است: آقای نورانی سوخته، اتوبمب بیل!، احترام به پدر، اسی بشكه، اطوشویی كجاست!؟، الاغ‌های جنگجو!، امداد غیبی، ایرانی مزدور!، بابات كو؟، بره گمشده عباس، بلبل، به‌شرط سوت بلبلی، پاخروسی، پپچ و مهره‌ای‌ها، پسر فداكار، پُل قاطر مرده!، تُرب می‌خواهی؟ و….


این كتاب که از جمله پرفروش‌ترین آثار انتشارات سوره مهر در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی كتاب برای كودكان و نوجوانان است، تولید دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری در 111 صفحه و قطع رقعی بزودی توسط سوره مهر به چاپ سی‌ام خود می‌رسد.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-فرهنگ و ادب

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*