ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور آغاز شدثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور آغاز شد

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 1392 شرکت کرده و در جلسه آزمون حاضر بوده‌اند، می‌توانند با توجه به اینکه بعضی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پس از اعلام نتایج نهایی علاوه بر ظرفیت‌های‌ مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی، برای پذیرش دانشجو اعلام ظرفیت کرده و یا متقاضی تکمیل ظرفیت بعضی از رشته‌های خود شده‌اند، می‌توانند در این مرحله شرکت کنند.

وی افزود: البته کلیه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون با نمره کل بیشتر از یک (با توجه به کارنامه نتایج علمی اولیه) بر اساس ضوابط و شرایط مندرج در این اطلاعیه و دفترچه‌های راهنمای شماره 1 و 2 و سایر اطلاعیه‌های مربوط مجاز به شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت هستند.

توکلی با اشاره به مهلت ثبت‌نام داوطلبان تا روز یکشنبه 12 آبان ماه از طریق سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org، گفت: داوطلبان ضمن اطلاع از کد رشته‌های مربوط و پس از پرداخت وجه مربوط به تکمیل ظرفیت 35 هزار ریال از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی، نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر 10 کد رشته) به روش اینترنتی، اقدام کنند.

وی با اشاره اعلام 231 رشته محل در گروه آزمایش علوم ریاضی، گفت: از این تعداد 65 رشته محل در دوره روزانه، 47 رشته محل در دوره شبانه و 119 رشته محل در دوره رشته‌های دانشگاه فرهنگیان است.

مشاور عالی سازمان سنجش به وجود 252 رشته محل گروه آزمایشی علوم تجربی اشاره کرد و افزود: از این تعداد 83 رشته محل در دوره روزانه، 45 رشته محل در دوره شبانه و 124 رشته محل مربوط به رشته‌های دانشگاه فرهنگیان است.

وی با بیان اینکه در این مرحله دانشجو در 266 رشته محل گروه آزمایشی علوم انسانی پذیرفته می‌شود، اظهار کرد: از این تعداد 32 رشته محل در دوره روزانه، 16 رشته محل در دوره شبانه و 218 رشته محل مربوط به رشته‌های دانشگاه فرهنگیان است.

توکلی افزود: همچنین در این مرحله در گروه آزمایشی هنر در 5 رشته محل که دو رشته محل در دوره روزانه و سه دوره شبانه و در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی در 18 رشته محل که از این تعداد هفت رشته محل در دوره روزانه، پنج رشته محل در دوره شبانه و شش رشته محل دانشگاه فرهنگیان پذیر شدانشجو انجام می‌شود.

وی افزود: در صورت قبولی نهایی داوطلبانی که در یکی از رشته‌های تحصیلی متمرکز آزمون سراسری سال 1392 پذیرفته شده‌اند، در این گزینش، قبولی قبلی آنان «کان‌لم یکن» تلقی خواهد شد و چنانچه داوطلبان متقاضی، در دوره‌های روزانه مندرج در این اطلاعیه پذیرفته شوند ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال بعد (1393) را نخواهند داشت،بنابراین به پذیرفته‌شدگان تأکید می‌شود در تکمیل فرم تقاضانامه شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دقت کافی مبذول دارند، در غیر این صورت هیچگونه اعتراضی قابل قبول نخواهد بود.

مشاور عالی سازمان سنجش با تاکید بر اینکه در صورت قبولی نهایی این دسته از داوطلبان در این گزینش، با آنان همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد، خاطرنشان کرد: پذیرفته‌شدگان متمرکز آزمون سراسری در هر یک از کد رشته‌های تحصیلی بورسیه و یا شرایط خاص که به دستگاه‌های اجرایی تعهد خدمت دارند و همچنین پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی دانشگاههای فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی و رشته‌های تحصیلی ویژه فرهنگیان دیپلمه رسمی و یا پیمانی شاغل در وزارت آموزش و پرورش مجاز به ثبت‌نام و شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی مندرج در اطلاعیه مذکور نمی‌باشند.

وی افزود: داوطلبان هر یک از گروه‌های آزمایشی ضرورت دارد در انتخاب رشته‌های تحصیلی مورد علاقه، به شرایط و ضوابط هر یک از رشته‌های انتخابی مندرج در اطلاعیه و همچنین شرایط و ضوابط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی مربوط که در دفترچه‌های راهنمای شماره 1 و 2 آزمون سراسری سال 1392 و سایر اطلاعیه‌های مربوط درج شده است، توجه کنند.

توکلی در پایان گفت: نیمسال پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محل‌های مندرج در اطلاعیه مربوط براساس امکانات و نظر دانشگاه یا مؤسسه محل قبولی، خواهد بود.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:همشهری آنلاین-آموزش

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*