خانه / اخبار سایت های خبری / كتاب بوم شناسی اجتماعی مدیریت منابع آب رونمایی شد

كتاب بوم شناسی اجتماعی مدیریت منابع آب رونمایی شد


به گزارش خبرنگار مهر، كتاب «بوم‌شناسی اجتماعی مدیریت منابع آب» را «راندال كریگ» از گروه جامعه‌شناسی كشاورزی و توسعه دانشگاه ساسكاچوان كانادا، تألیف كرده و شیما مرادی، میترا عزیزی‌نژاد و علی پورخیری آن را ترجمه كرده‌اند.


كتاب «بوم شناسی اجتماعی مدیریت منابع آب»، مطالعه‌ای در مورد فعالیت‌های كشاورزی و كیفیت آب در كانادا است و در 193 صفحه ترجمه شده و از سوی انتشارات پویه مهر اشراق و روابط عمومی و امور بین‌الملل شركت مدیریت منابع آب ایران منتشر شده است.


شیما مرادی، از مترجمان این كتاب و كارشناس دفتر روابط عمومی و امور بین الملل شركت مدیریت منابع آب ایران، روز جمعه بیست و ششم مهرماه 1392 در سانحه دلخراش اتومبیل درگذشت. وی متولد 1359 در کرمانشاه، دارای مدرك کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه علم و صنعت ایران بود و از زمستان 1388 به عنوان مترجم و مدرس زبان انگلیسی برای معاونان و مدیران شرکت، با شرکت مدیریت منابع آب ایران همکاری می‌کرد.در مراسم یادبودی كه روز گذشته ششم آبان ماه برای این مترجم فقید با حضور مدیران و كاركنان شركت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد، از كتاب «بوم‌شناسی اجتماعی مدیریت منابع آب» رونمایی و نسخه‌ای از آن به همسر آن مرحومه تقدیم شد.


این كتاب در شش فصل تألیف شده و شامل مباحثی در خصوص «جامعه شناسی شیوه‌های زراعی و كیفیت آب»، «منابع كشاورزی و زمینه تصمیم‌گیری كشاورزان»، «شیوه‌های زراعی، كیفیت آب و خطراتی برای بهداشت زیست بوم»، «دغدغه‌های زیست محیطی كشاورزان»، «بوم‌شناسی اجتماعی مدیریت منابع آب» و «پیشنهاداتی برای یك كشاورزی پایدارتر» است.


در پشت جلد این كتاب آمده است: «اصطلاح بوم شناسی اجتماعی به این موضوع اشاره می‌كند كه چگونه بررسی انتقادی از روندهای اجتماعی، سیاسی و تولیدی، می‌تواند منجر به ساختن یك رویكرد بوم‌شناختی و اخلاقی به جامعه شود. این مطالعه در پی یافتن پیوندهای میان فرهنگ كشاورزی و تغییرات در محیط های محلی اجتماعی و طبیعی است.»

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-فرهنگ و ادب

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

کد امنیتی را وارد نمایید: *

theme