نخستین مسابقه کاربرد انرژی خورشیدی برگزار شد


به گزارش خبرنگار مهر، نخستین مسابقه کاربرد انرژی خورشیدی توسط دانشکده علوم پایه در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد.


در این مسابقات 25 گروه در قالب تیم های یک نفره تا چهار نفره با هم به رقابت پرداختند که بر اساس نظر هیات داوران مقام اول به اعضای تیم مهوش خلیلی،بهناز سید محمدی ،مهدیه صفی خانی،و زهرامددی، مقام دوم به مهدی باقری،همایون خسروی و مهدی ابتهاج و مقام سوم به تیم متشکل از فاطمه ابراهیمی، حمیده ایمنی، شکری، پرورشی و غفاری اختصاص یافت.


دکتر انوشه لطیفی سرپرست دانشکده علوم پایه دانشگاه صنعتی قم با بیان اینکه برای اولین بار است که در سطح استان و کشور چنین مسابقه ای برگزار می شود، گفت: با برنامه ریزی انجام شده، قرار است این مسابقات در آینده نزدیک در سطح استان و کشوراجرا شود تا بتوان به آن بازدهی خواسته شده از اجرای این مسابقه برسیم.


وی به ضرورت اجرای چنین برنامه هایی در سطح دانشگاه ها اشاره کرد و افزود: بدون شک برگزاری چنین مسابقاتی می تواند نقش موثری در طراحی بهتر و موثرترساخت وسایل انرزی خورشیدی داشته باشد.


سرپرست دانشکده علوم پایه گفت: با توجه به هزینه های زیاد پنل های خورشیدی در تولید انرژی، تلاش می شود دانشجویان را به ساخت ابزار و وسایلی که هزینه های بسیار کمتری برای استفاده از این انرژی دارند تشویق کرد.

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-دانش و فناوری

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*