برگزاری جشنواره دانشجویی با کمک 7 میلیونی/ “نهال” فیلم سیاسی ندارد

به گزارش خبرنگار مهر، ناره رستمیان دبیر دهمین جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی نهال در نشست خبری این جشنواره که دوشنبه 6 آبان ماه با حضور دبیر و عوامل جشنواره در محل دبیر خانه دانشگاه هنر تهران برگزار شد، عنوان کرد: امسال 500 فیم در این جشنواره شرکت کردند که از این میان 478 فیلم به هیئت انتخاب داده شد.

 
وی با نام بردن از هیات انتخاب دهمین جشنواره فیلم دانشجویی نهال بیان کرد: فیلم ها توسط همایون اسعدیان، فرهاد توحیدی و مسعود سفلایی دیده شد و هیات انتخاب در نهایت 106 فیلم را انتخاب کردکه از میان آنها 51 فیلم در بخش مسابقه و 55 فیلم به بخش خارج از مسابقه راه یافتند.

 
دبیر دهمین جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی نهال با اشاره به اینکه امسال در بخش “عکس فیلم” 100 عکس فرستاده شد، افزود: سیف الله صمدیان، ساعد نیک‌ذات و پریوش نظریه داوری این عکس ها را به عهده دارند و از میان عکس های ارسالی 25 عکس به جشنواره راه پیدا کرده است.

 

 
رستمیان با اشاره به بخش های مختلف این جشنواره در حوزه های داستانی، تجربی، سال اولی و … خاطرنشان کرد: داوری آثار جشنواره بر عهده افرادی چون امیر شهاب رضویان، هومن بهمنش، صابر ابر، حسن حسن دوست و … بوده است و امسال به لحاظ کمی و کیفی آثار بهتری را نسبت به دوره های قبلی شاهد بودیم. یکی از معیارهایی که در انتخاب این فیلم ها در نظر گرفته شد نوآوری در فیلم ها بود یعنی به طور مثال فیلم هایی که خوش ساخت بودند اما موضوع خوبی نداشتند کنار گذاشته شدند.

 
وی ادامه داد: این جشنواره به لحاظ مضمونی هیچ کاری را سانسور نکرده است با این حال دانشجویان هم دغدغه های نسل خود را وارد فیلم ها کرده بودند و مفاهیم سیاسی در فیلم ها وجود نداشت.

 
رستمیان همچنین با رضایت از سطح کیفی آثار ارائه شده به جشنواره فیلم کوتاه نهال عنوان کرد: بعضی از این فیلم ها بعد از اکران در این جشنواره به جشنواره های خارجی رفته اند که نمونه ای از آنها فیلم “بچه وقتی بچه بود” ساخته آناهیتا قزوینی زاده است که به جشنواره های خارجی راه یافت.

 

 
وی در پایان درباره بودجه جشنواره فیلم نهال گفت: بودجه ای که ما برآورد کرده بودیم حدود 53 میلیون تومان بود که از این میان دانشگاه هنر قول داده است حدود 10 میلیون از این بودجه را پرداخت کند و تاکنون هم حدود 7 میلیون تامین شده و باقی مخارج از طرف خود ما هزینه شده است.

 
فیلم های دهمین جشنواره دانشجویی نهال تا دوازدهم آبان در تالار فارابی دانشگاه هنر به نمایش در می آیند و 12 آبان روز اختتامیه این جشنواره خواهد بود.

 

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-فرهنگ و هنر

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*