ارسال 3 میلیارد پیامک تبریک در روز عید غدیر


به گزارش خبرنگار مهر، در بازه زمانی 24 ساعته روز 5 شنبه دوم آبان ماه مقارن با عید سعید غدیر خم، مشترکان دو اپراتور موبایل همراه اول و ایرانسل، در مجموع بالغ بر دو میلیارد و 880 میلیون پیام کوتاه ارسال کردند.


تبادل یک میلیارد و 394 میلیون پیامک در شبکه ایرانسل


اپراتور دوم تلفن همراه اعلام کرد: در بازه زمانی 24 ساعته روز 5 شنبه دوم آبان 92 مجموعا یک میلیارد و 394 میلیون و 352 هزار و 679 پیامک در شبکه تلفن همراه ایرانسل تبادل شده است.


این اپراتور اعلام کرده که با عرضه خدماتی نظیر گروه همکلاسی، کانون هواداران، بسته های ترکیبی و طرح های تعرفه رنگی امکان کاهش هزینه پیامک تا 75 ریال را برای مشترکان فراهم ساخته است.


ارسال یک میلیارد و 500 میلیون پیامک در شبکه همراه اول


اداره كل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران نیز اعلام كرد: همراه اولي ها، در بازه زماني ۲۴ ساعته مقارن با عيد غدير، يك ميليارد و ۴۸۱ ميليون و ۹۱۹ هزار و ۱۳۰ پيامك، ارسال داشتند که در این بازه زمانی پيامك هاي ارسالي با ضريب موفقيت ۹۷درصد به مقصد رسيده است.


براساس اعلام همراه اول، اگر معيار اعلام آمار پيامك، پيامك مبادله شده و نه پيامك ارسال شده در شبكه باشد؛ در اين صورت بايد بدانيم كه پيامك مشترك مبدأ با عبور از شبكه در اختيار مركز پيامك قرار مي گيرد، مركز پيامك آن را به مشترك مقصد مي فرستد و مركز پيامك در ادامه، تاييد دريافت توسط مشترك مقصد را در اختيار مشترك مبدا قرار مي دهد. يعني به ازاي هر اقدام به ارسال پيامك توسط مشترك، سه پيامك در شبكه مبادله مي شود که با این تعریف، همزمان با عيد سعيد غدير، بيش از 4.4 ميليارد پيامك در شبكه همراه اول مبادله شده است.


 

پایگاه جامع علوم اطلاعات،منبع خبر:مهر-دانش و فناوری

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*